RZYMSKOKATOLICKA

Leśnym

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

11.00 (dla dzieci)
12.30 (Msza Święta zbiorowa z udzielaniem Chrztu świętego)
18.00 (dla młodzieży)

od poniedziałku do soboty o godz. 18.0019.15

Nabożeństwa majowe
codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00,
a w niedziele o godz. 17.15

Adoracje Najświętszego Sakramentu
codziennie od godz. 15.00 do 22.00

W BIEŻĄCYM TYGODNIU

Poniedziałek 13.05.
Rozpoczniemy kolejne nabożeństwa fatimskie w naszej parafii. Uczestnicząc w nich całkowicie zawierzajmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Program nabożeństwa będzie wyglądał następująco: Msza Św. o godz. 18.00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Po modlitwie różańcowej procesja wokół kościoła połączona ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Prosimy o przyniesienie świec.

Wtorek 14.05.
Święto św. Macieja, apostoła.

Czwartek 16.05.

Sobota 18.05.
Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej wyrusza już w najbliższą sobotę 18 maja o godz. 6.30. Pielgrzymów polecamy naszym modlitwom.

Niedziela 19.05.

KANCELARIA

Czynna:
we wtorek i czwartek w godzinach 16.00–17.00

Zamknięta:
w poniedziałek, środę, piątek, sobotę oraz niedziele i święta

W PILNYCH SPRAWACH:

• po Mszy Świętej wieczornej
można zgłosić sprawę do księdza celebrującego mszę Świętą

• telefon kontaktowy: +48 694 538 487
(w razie braku kontaktu telefonicznego, proszę o wysłanie wiadomości SMS)

>>>>>>>>>>>>>>>>>>

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12 maja 2024

1. Dzisiaj w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego gościmy w naszej wspólnocie ks. Wojciecha Kułaka – dyrektora wydawnictwa salezjańskiego, który na Mszach świętych głosi do nas Słowo Boże. Po każdej Mszy świętej okazja do kupienia dobrej książki.

2. Od piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego, na które zapraszamy w dni powszednie po Mszy świętej o godz.18.00, zaś w niedzielę o godz. 17.15.

3. W poniedziałek 13 maja rozpoczniemy kolejne nabożeństwa fatimskie w naszej parafii. Uczestnicząc w nich całkowicie zawierzajmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Program nabożeństwa będzie wyglądał następująco: Msza Św. o godz. 18.00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Po modlitwie różańcowej procesja wokół kościoła połączona ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Prosimy o przyniesienie świec.

4. We wtorek wypada święto św. Macieja, apostoła.

5. W czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli – głównego patrona Polski. W tym dniu w naszym kościele rozpocznie się nowenna za wstawiennictwem świętego.

6. Nasza Parafialna pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej wyrusza już w najbliższą sobotę 18 maja o godz. 6.30. Pielgrzymów polecamy naszym modlitwom.

7. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki, która kończy okres Wielkanocy. Pamiętajmy, że mamy jeszcze czas wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.

8. W sobotę 25 maja podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 19.15 o. Aleksander Jacyniak, jezuita opowie o obecności św. Andrzeja Boboli w trudnych i dramatycznych okresach historii naszej Ojczyzny oraz dokona wprowadzenia i instalacji relikwii świętego w naszym kościele. Po Mszy odbędzie się konferencja o tym, jak św. Andrzej Bobola działa w życiu o. Aleksandra i wielu innych osób.

9. W niedzielę 26 maja przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Msza Święta Odpustowa o godz. 12.30. Po Mszy Świętej zapraszamy na Parafialny Piknik Rodzinny. Podczas pikniku wystąpi Michał Ostrowski, znany wokalista z Zespołu Mafia, Tomasz Bieliński, aktor i iluzjonista, Zespół Moca z Błonia, youtuber „Ksiądz z osiedla”. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in. loteria, dmuchańce, Euro Bungee, atrakcje wodne, pokazy aut. Nie zabraknie także przekąsek i czegoś słodkiego. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.

10. Wspólnota Krwi Chrystusa 26 maja organizuje wyjazd na odpust Matki Bożej Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Zapisy i bliższe informacje po numerem umieszczonym pod programem odpustu w gablocie przed kościołem.

11. Trwa zbiórka na dekoracje ołtarzy na Boże Ciało. Ofiary można składać do puszki wystawionej przed kruchtą kościoła. Uzbierana kwota zostanie podzielona na cztery części i przekazana grupom odpowiedzialnym za poszczególne ołtarze. W tym roku ołtarze będą ubierały następujące grupy parafialne:

• Ołtarz I - Rycerze Kolumba i Kościół Domowy
  • Ołtarz II - Parafialne Grupy Młodzieżowe
  • Ołtarz III - Wspólnota Żywego Różańca i Krwi Chrystusa
  • Ołtarz IV - Wspólnota Ojca Pio i Młodzież Mc Givneya

12. Dzisiaj z racji na drugą niedzielę miesiąca nasz Parafialny Zespół Caritas przy wyjściu z kościoła przeprowadza kwestę do puszek na rzecz osób potrzebujących.

13. Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin na każdy dzień.

Matki Bożej Królowej Rodzin
w Dziekanowie Leśnym