RZYMSKOKATOLICKA

Leśnym

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

11.00 (dla dzieci)
12.30 (Msza Święta zbiorowa z udzielaniem Chrztu świętego)
18.00 (dla młodzieży)

(w okresie wakacji)
od poniedziałku do soboty o godz. 18.00

Adoracje Najświętszego Sakramentu
(w okresie wakacji)
codziennie od godz. 18.00 do 22.00

W BIEŻĄCYM TYGODNIU

Poniedziałek 22.07.
Święto św. Marii Magdaleny. W tym dniu z racji na 22-gi dzień miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo z błogosławieństwem róż w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętej Rity o godz. 18.00. Po Mszy świętej tradycyjnie odbędzie się błogosławieństwo indywidualne relikwiami świętej.

Wtorek 23.07.
Święto św. Brygidy, patronki Europy. W tym dniu z racji na 23-ci dzień miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętego Ojca Pio o godz. 18.00. Po Mszy świętej odbędzie się specjalne błogosławieństwo indywidualne relikwiami świętego.
Intencje za wstawiennictwem świętej Rity jak i świętego Ojca Pio polecane podczas Mszy Świętej i w czasie nabożeństwa można składać dzisiaj w zakrystii jak i w danym dniu przed samą Mszą Świętą.

Czwartek 25.07.
Święto św. Jakuba, Apostoła, w tym dniu przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców

Piątek 26.07.
wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

Sobota 27.07.
Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

Niedziela 28.07.
W przyszłą czwartą niedzielę lipca obchodzony będzie w Kościele katolickim II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

KANCELARIA

W okresie wakacji nastąpi zmiana godzin otwarcia kancelarii parafialnej. W lipcu i sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałki i piątki bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.
Pilne sprawy będzie można załatwić także o innej porze, po wcześniejszym umówieniu się poprzez kontakt telefoniczny (+48 694 538 487).

organista_praca_2024

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 lipca 2024

1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

• w poniedziałek - święto św. Marii Magdaleny. W tym dniu z racji na 22-gi dzień miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo z błogosławieństwem róż w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętej Rity o godz. 18.00. Po Mszy świętej tradycyjnie odbędzie się błogosławieństwo indywidualne relikwiami świętej.
  • we wtorek - święto św. Brygidy, patronki Europy. W tym dniu z racji na 23-ci dzień miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo w intencjach polecanych wstawiennictwu Świętego Ojca Pio o godz. 18.00. Po Mszy świętej odbędzie się specjalne błogosławieństwo indywidualne relikwiami świętego.
  • w czwartek - święto św. Jakuba, Apostoła, w tym dniu przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców,
  • w piątek - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, w przyszłą czwartą niedzielę lipca obchodzony będzie w Kościele katolickim II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W tym dniu z racji ostatniej niedzieli miesiąca ofiary na tacę przeznaczone będą na inwestycje w naszej parafii.

2. W miesiącu lipcu po każdej Mszy Świętej wieczornej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie jest odmawiana Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Podczas nabożeństwa przez wstawiennictwo Świętego Kaspra modlimy się o zanurzenie we Krwi Chrystusa nas, na- szych rodzin, bliskich naszemu sercu, tych, którzy polecają się naszej modlitwie oraz naszą Ojczyznę Polskę.

3. Sierpień w polskiej tradycji jest miesiącem głębokiej pobożności maryjnej, równie znaczącym jak maj czy październik. To czas, kiedy wierni składają hołd Matce Bożej Królowej Polski, zwłaszcza w Jej Jasnogórskim Wizerunku. Po wieczornych Mszach Świętych o godzinie 18.00 w naszym kościele przez cały sierpień będą odprawiane krótkie nabożeństwa dziękczynno-błagalne do Pani Jasnogórskiej i za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Przy wystawionych relikwiach Świętego będziemy prosić o ochronę dla Polski, Rodzin i mas samych. W tym czasie, w naszym kościele będą wystawione gabloty wotywne, do których zachęcamy, aby przynosić wota jako wyraz dziękczynienia za otrzymane łaski, cuda, opiekę czy uzdrowienie duchowe lub fizyczne. Mogą to być różańce, serca wotywne, ryngrafy, a także inne przedmioty o szczególnym znaczeniu dla ofiarodawcy.

4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie Msza święta sprawowana jest o godz. 18.00, Kaplica Adoracji jest otwarta od godz. 18.00 do 22.00, zaś kancelaria parafialna jest otwarta w poniedziałki i piątki bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej. 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Parafialny Zespół Caritas w wysokości 1334 zł.

6. Za wszelkie dobro, którego od Was Drodzy Parafianie i od Wszystkich modlących się w naszym kościele doświadczamy, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składamy serdeczne podziękowanie i z serce płynące „Bóg zapłać”.

7. Grupa Srebrna Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej prowadzona przez Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia z Kiełpina zaprasza na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 5-14.08. Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie.

8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych. błogosławionej niedzieli i wszelkiej pomyślności na nowy tydzień, a wyjeżdzającym na urlopy i wakacje dobrego odpoczynku oraz szczęśliwych powrotów.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Mariusz KWAŚNIAK, kawaler z parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim i Katarzyna ANDZO, panna z parafii tutejszej oraz Dominik GLIŃSKI, kawaler z parafii tutejszej i Agata GAJ panna z parafii tutejszej.

Jeżeli ktoś zna przeszkody dotyczące zawarcia małżeństwa wyżej wymienionych osób prosimy o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

Matki Bożej Królowej Rodzin
w Dziekanowie Leśnym