RZYMSKOKATOLICKA

Leśnym

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

11.00 (dla dzieci)
12.30 (Msza Święta zbiorowa z udzielaniem Chrztu świętego)
18.00 (dla młodzieży)

(w okresie wakacji)
od poniedziałku do soboty o godz. 18.00

Adoracje Najświętszego Sakramentu
(w okresie wakacji)
codziennie od godz. 18.00 do 22.00

W BIEŻĄCYM TYGODNIU

Poniedziałek 1.07.
Będziemy modlić się za wszystkich polecanych w modlitwie wypominkowej koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15 oraz podczas Mszy świętej o godz. 18.00.

Czwartek 4.07.
O godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja wspólnoty Krwi Chrystusa.

Piątek 5.07.
Przed południem odwiedziny chorych, a od godz. 18.00 spowiedź pierwszopiątkowa.

Sobota 6.07.
Z racji na pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

KANCELARIA

W okresie wakacji nastąpi zmiana godzin otwarcia kancelarii parafialnej. W lipcu i sierpniu kancelaria będzie czynna w poniedziałki i piątki bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.
Pilne sprawy będzie można załatwić także o innej porze, po wcześniejszym umówieniu się poprzez kontakt telefoniczny (+48 694 538 487).

organista_praca_2024

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 czerwca 2024

1. Od jutra przez cały lipiec będą wystawione Relikwie Świętego Kaspra del Bufalo, zaś po każdej Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Za wstawiennictwem Świętego Kaspra przed Najświętszym Sakramentem będziemy prosić o zanurzenie we Krwi Chrystusa nas, naszych rodzin, bliskich naszemu sercu, tych, którzy polecają się naszej modlitwie oraz naszą Ojczyznę Polskę.

2. W okresie wypoczynku zachęcamy do poświęcenia większej ilości czasu na Adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę oraz czytanie Pisma Świętego. Zapraszamy w lipcu i sierpniu do Kaplicy Adoracji, która będzie otwarta od godz. 18.00 do 22.00. Od września wrócimy do stałych godzin Adoracji czyli od godz. 15.00 do 22.00.

3. W poniedziałek będziemy modlić się za wszystkich polecanych w modlitwie wypominkowej koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15 oraz podczas Mszy świętej o godz. 18.00.

4. W czwartek o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja wspólnoty Krwi Chrystusa.

5. W piątek przed południem odwiedziny chorych, a od godz. 18.00 spowiedź pierwszopiątkowa.

6. W sobotę z racji na pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

7. W czasie wakacji w lipcu i sierpniu Msze Święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00. W okresie tym nie będzie Mszy Świętych o godz. 19.15.

8. W tym tygodniu wyjątkowo kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i piątek po Mszy Świętej wieczornej. Jednocześnie przypominamy, że w okresie wakacji kancelaria parafialna jest otwarta w poniedziałki i piątki bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej. Pilne sprawy kancelaryjne i sprawy pogrzebu będą załatwiane poza godzinami urzędowania w dni powszednie, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Numer telefonu: +48 694 538 487.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: kolejnego numeru Historii Kościoła oraz tygodnika Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy artykuł „Krew Chrystusa woła, trzeba szerzyć Jej cześć”.

10. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku. Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Podczas wyjazdów pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej, aby odpoczywać w pełnym tego słowa znaczeniu.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Paweł Marcin KOZŁOWSKI, kawaler z parafii tutejszej oraz Martyna KONARZEWSKA, panna z parafii tutejszej. Jeżeli ktoś zna przeszkody dotyczące zawarcia małżeństwa wyżej wymienionych osób prosimy o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

Matki Bożej Królowej Rodzin
w Dziekanowie Leśnym