Obraz Matki Bożej Królowej Rodzin

RZYMSKOKATOLICKA

Parafia Matki Bożej
Królowej Rodzin
w Dziekanowie
Leśnym

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa
5 kwietnia 2020

1. Wspominamy dziś uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Mając palmy w domu i przeżywając dzień dzisiejszy w gronie rodziny to jednak mamy świadomość zbawczych wydarzeń w których za chwilę będziemy uczestniczyli. Choć stan epidemii w nas budzi uczucie strachu i lęku pamiętajmy o słowach Zbawiciela: „Odwagi, Jam zwyciężył świat”. Proszę dziś w domu na godnym miejscu postawić Krzyż i nakryć Go fioletowym materiałem – wspólnie Go będziemy odsłaniać w Wielki Piątek.

2. Z racji na epidemię odwołane jest nabożeństwo Gorzkich Żali – zachęcam do rodzinnego rozważenia Męki Pańskiej. Natomiast zapraszam do uczestnictwa w transmitowanych codziennie Mszy Świętych przez youtube /link na stronie parafialnej/. Przepraszam również za problemy techniczne, które się pojawiały i mam nadzieję, że już nie powrócą. Transmisje będą również obejmowały wielkie wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Dziękuję za łączność duchową z naszą wspólnotą parafialną. Apeluję również o odpowiedzialność w wymiarze obecności osób w kościele: jeśli jest już 5 osób w kościele – mimo wielkiego pragnienia wspólnej modlitwy nie narażajmy siebie i innych na konsekwencje łamania prawa.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

 • w poniedziałek Msza Święta w intencji wszystkich wiernych zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej /proszę o przestrzeganie liczby osób w kościele/;
 • w czasie Triduum Paschalnego kościół będzie zamknięty dla ogółu wiernych z wyłączeniem osób zamawiających intencję na dany dzień;
 • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa; Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 i Tabernakulum staje się Ciemnicą; adoracja po zakończonej liturgii do godz. 21.00;
 • Wielki Piątek – jedyny dzień w roku bez Mszy Świętej; możliwość adoracji Chrystusa w Tabernakulum od godz. 9.00 do 17.00; tego dnia obowiązuje post ścisły czyli jeden posiłek do syta i dwa pomocnicze; nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18.00; adoracja po zakończonej liturgii do godz. 21.00;
 • Wielka Sobota - zgodnie z rozporządzeniem KEP nie będzie w kościele święcenie pokarmów; poświecimy je w każdym domu sami, w niedzielę przed śniadaniem /obrzędy poświęcenia znajdziemy na naszej stronie parafialnej i nie będzie także można pobrać wody święconej/; możliwość adoracji Chrystusa w Grobie od godz. 9.00 do 18.00; Msza Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 – proszę w domu przygotować gromnicę, by odnowić przyrzeczenia chrztu świętego; wymiana tajemnic różańcowych w 3-cią sobotę;
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00 ale bez procesji; pozostałe Msze Święte jak w niedzielę;
 • Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w niedzielę.

4. Każdego dnia od godz. 15.00 otwarty jest kościół i po Mszy Świętej w sklepiku będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Z kruchty kościoła natomiast można zabrać do domu tekst poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny /dostępny również na stronie parafialnej/.

5. W zakrystii przyjmowane są intencje mszalne na bieżący rok. Można też zostawiać nakrętki na rzecz rehabilitacji Wojtusia.

6. Zgodnie z wytycznymi w kropielnicach nie ma wody święconej ale jeśli ktoś potrzebuje do użytku domowego – proszę przynieść w butelce do zakrystii i zostanie poświęcona.

7. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary wpłacają na konto parafialne. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty. Dziękuję również za ofiary przy palmach na kwiaty do Grobu.

8. W całej Polsce i na świecie przeżywamy smutne dni. Potraktujmy ten czas jako swoiste rekolekcje nie tylko w wymiarze duchowym ale i społecznym. Dziękuję za piękną postawę całej wspólnoty parafialnej i sympatyków i głęboko wierzę, że ten czas dzięki naszemu zaangażowaniu szybko minie i powrócimy do naszej codzienności mocniejsi wewnętrznie i dojrzalsi społecznie. Ogarniajmy naszą modlitwą cały personel medyczny, wszystkich troszczących się o nasze zdrowie polecając ich naszej Patronce.

V Niedziela Wielkiego Postu
29 marca 2020

1. Jezus mówi: ”Kto we Mnie wierzy choćby i umarł, żyć będzie”. Przygotowujemy się do obchodów Wielkanocy. Święta to nie tylko piękne tradycje ale przede wszystkim rozważanie męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Dziś słyszymy, że Bóg wydobywa nas z grobów i rzeczywiście tak jest i tak będzie. Przed nami trudny czas walki z zagrożeniem o nazwie koronawirus. Ale czy tylko z nim? Obostrzenie prawa państwowego precyzujące do 5 osób obecność na Mszy Świętej w wielu z nas wywołuje mieszane uczucie. Ale pamiętajmy: po Wielkim Czwartku, Wielkim Piątku i Wielkiej Sobocie przyjdzie Wielka Niedziela! Ta prawda niech nam towarzyszy każdego dnia.

2. Z racji na epidemię odwołane jest nabożeństwo Gorzkich Żali – zachęcam do rodzinnego rozważenia Męki Pańskiej. Natomiast od czwartku ubiegłego tygodnia można uczestniczyć w łączyć się duchowo z transmitowaną każdą codzienną i każdą niedzielną Mszą Świętą przez YouTuba /link na stronie parafialnej/. Zwracam się również tą drogą o polubienia tej strony, by można było transmisje przeprowadzić lepszej jakości kamerą i przekazanie tej informacji sąsiadom i znajomym.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

 • w środę przypada 13 rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w Archidiecezji Warszawskiej księdza Kazimierza kardynała Nycza; pamiętajmy tego dnia o modlitwie w Jego intencji;
 • w czwartek przypada 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II; z racji na 1-szy czwartek miesiąca o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja wspólnoty Krwi Chrystusa /pamiętając o ograniczeniu 5 osób w kościele/;
 • w piątek nie będzie odwiedzin u chorych – w nagłych przypadkach można zgłaszać potrzebę telefonicznie.

4. Każdego dnia od godz. 15.00 otwarty jest kościół i po Mszy Świętej w sklepiku będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Z kruchty kościoła natomiast można zabrać do domu palmę, symbol uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy a ofiary składane, jak co roku, są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. W zakrystii przyjmowane są intencje mszalne na bieżący rok. Można też zostawiać nakrętki na rzecz rehabilitacji Wojtusia.

6. Kolporterzy Gościa Niedzielnego zawiesili działalność więc ze zrozumieniem przyjmijmy tę widomość.

7. Zgodnie z wytycznymi w kropielnicach nie ma wody święconej ale jeśli ktoś potrzebuje do użytku domowego – proszę przynieść w butelce do zakrystii i zostanie poświęcona.

8. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary wpłacają na konto parafialne. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty.

9. Przeżywając obecnie niełatwy czas w trosce o zdrowie wszystkich wstępnie przełożyłem datę I Komunii Świętej na czerwiec. Jeśli się nic nie zmieni i stan epidemii zostanie zawieszony ten termin pozostanie utrzymany ale jeśli ulegnie przedłużeniu i termin I Komunii i Rocznicy zostaną zmienione.

10. W całej Polsce i na świecie przeżywamy smutne dni. Potraktujmy ten czas jako swoiste rekolekcje nie tylko w wymiarze duchowym ale i społecznym. Dziękuję za piękną postawę całej wspólnoty parafialnej i sympatyków i głęboko wierzę, że ten czas dzięki naszemu zaangażowaniu szybko minie i powrócimy do naszej codzienności mocniejsi wewnętrznie i dojrzalsi społecznie. Ogarniajmy naszą modlitwą cały personel medyczny, wszystkich troszczących się o nasze zdrowie polecając ich naszej Patronce.

Reskrypt
26 marca 2020

Nr  557/Abp/2020

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej, uwzględniając aktualnie obowiązujące przepisy wprowadzone na czas pandemii, niniejszym, ze względu na zagrożenie zdrowia oraz życia, zgodnie z kan. 87 par 1, 1245 i 1248 par. 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam wszystkim wiernym, aż do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Korzystających z dyspensy zachęcam do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Warszawa, 26 marca 2020 r.

Drodzy Parafianie

Dane nam jest od ubiegłej niedzieli przeżywać bardzo trudne chwile w związku z ogólnoświatowym zagrożeniem epidemicznym a teraz epidemiologicznym. Zaczynamy to naprawdę rozumieć i coraz bardziej szanujemy wszelkie roztropne rozporządzenia tak ze strony władz świeckich, jak i kościelnych. Dowodem tego była ostatnia niedziela i bardzo odpowiedzialne zachowanie się całej naszej społeczności. Dziękuję za odpowiedzialność.

Przed nami kolejne dni zmagań z trudnościami, jakie wynikają z zaistniałej epidemii. Proszę o trwanie na modlitwie i korzystanie z bardzo bogatej oferty duchowej przekazywanej przez media ogólnopolskie. Szczególnie zachęcam do godnego uczestnictwa we Mszach Świętych transmitowanych w środkach społecznego przekazu oraz do godnego przeżywania nabożeństw upamiętniających Mękę Pańską tj. Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej w zaciszu swego domu. Podtrzymuję swoją prośbę, w związku z ograniczeniami zbiorowych spotkań, by na Mszę Świętą przychodziły przede wszystkim osoby zamawiające daną intencję mszalną. Czas, który przeżywamy, okres Wielkiego Postu i sytuacja w kraju i na świecie, nie nastraja do radości. Wynika to nie tylko z rosnącej liczby osób zarażony i podanych kwarantannie ale również z niedogodności jakie nas dotykają choćby z przyjmowaniem Komunii Świętej na rękę. Jest to praktyka uznana i dopuszczona przez Kościół a wynikająca z wielkiej miłości do Boga i bliźniego. Bliźniego, gdyż przykazanie miłości nie może ograniczać się do moich zwyczajów i mojej pobożności ale winno obejmować każdego człowieka w tym i kapłana.

Moi Drodzy, nie może nas jednak, ogarniać smutek, beznadziejność, apatia i bezsilność. Nie podawajmy się zwątpieniu i nie ulegajmy rosnącej fali defytyzmu religijnego. Nie dajmy ponieść się emocjom. Mamy wspaniałych, oddanych lekarzy i pielęgniarki, cały zastęp ludzi, którzy czynią wszystko, by tej sytuacji zaradzić, zniwelować jej skutki, zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby, doprowadzić do stanu normalności.

Mamy Pana Boga, który jest z nami, bo powiedział „nie zostawię Was samych; Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Jemu więc w modlitwie polecajmy chorych, zmarłych i ich najbliższych, wszystkich, których ta sytuacja wprowadza w stany lękowe, cały personel medyczny, władze państwowe i wszystkich odpowiedzialnych za rządzenie. Módlmy się także za nas, byśmy potrafili w pokorze i cichości serca tę trudną sytuację przetrwać.

Chcę jednocześnie poinformować, że w tygodniu odprawiane są Msze św. wg codziennego grafiku, zgodnie z przyjętymi intencjami (nie ma natomiast żadnych innych nabożeństw). Codzienne zapraszam też do modlitwy w swoich domach, zwłaszcza o 20.30 odmawiając różaniec.

Tej modlitwy, a także służby wobec bliźnich bardzo nam dzisiaj potrzeba. Powinno nam także zależeć na zmianie stylu naszego życia, aby było prawdziwym świadectwem życia chrześcijańskiego.

Pamiętajmy też o wzajemnej pomocy sąsiadom, ludziom starszym, samotnym.

Nadchodzące święta Zmartwychwstania Pańskiego będą inne niż się spodziewaliśmy. Nie pogoda je zmieni ale wymagania dotyczące naszego zdrowia. Na pewno nie będzie radosnej procesji z palmami /które jednak można zabrać do domu by o pamiątce wjazdu Jezusa do Jerozolimy przypominały/ , piątkowej naszej Drogi Krzyżowej a jak będzie wyglądał czas przeżywania Triduum Paschalnego: Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przedstawię w późniejszym terminie.

Ogarniam Was wszystkich modlitwą i o nią proszę.
Matko Boża Królowo Rodzin - módl się za nami

Wasz proboszcz
Ks. kanonik Dariusz Kosk

Dziekanów Leśny, dnia 21 marca 2020 r.

Drodzy Parafianie

Stosując się do rozporządzeń organów państwowych z dnia 13 marca, po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego oraz rozporządzenia Arcybiskupa Warszawskiego z dnia 13 marca br., który uzupełnia komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r. jako proboszcz parafii zarządzam co następuje:

 • Proszę wszystkich parafian, by zrealizowali przyjętą zasadę obecności na Mszy św. w liczbie nie większej niż 50 osób przewidzianej w rozporządzeniu organów państwowych czyli obecne były na Mszy Świętej w kościele TYLKO osoby zamawiające obecnie odprawianą intencję;
 • Wiernych proszę o korzystanie z dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. zapowiedzianej w komunikacie Rady Stałej KEP, a udzielonej przez Arcybiskupa Warszawskiego 13 marca 2020 r. Równocześnie zachęcam do uczestniczenia w Eucharystii za pośrednictwem telewizji, radia i internetu. Media te stworzyły wiele propozycji transmisji niedzielnych Mszy Świętych;
 • zachęcamy do przyjmowania komunii w sposób duchowy polegający na głębokim pragnieniu przyjęcia komunii sakramentalnej, wyrażonej modlitewną prośbą, wypływającą z miłości do Boga i pragnieniu zjednoczenia się z Chrystusem;
 • komunię sakramentalną w kościele do odwołania będziemy udzielać WYŁĄCZNIE na rękę;
 • kancelaria parafialna jest ZAMKNIĘTA a w pilnych sprawach tj. Wiatyku lub zgłoszenia pogrzebu proszę dzwonić: 501161939;
 • wszystkie nabożeństwa wielkopostne i adoracje są ODWOŁANE; Proszę, aby Gorzkie Żale przeżywać w domu, rozważając tekst nabożeństwa. Podobnie uczyńmy z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Sakrament pokuty po Mszach Świętych indywidualnie zgłoszony.

W/w prośba obowiązuje do ODWOŁANIA – modlitwą w domu ogarniajmy wszystkich chorych, lekarzy i cały personel medyczny. W imię dobrze pojętej miłości bliźniego i troski o jego dobro proszę o zachowanie wszystkich wskazań zarówno państwowych, jak i kościelnych. Mam nadzieje, że wszystkie ograniczenia będą krótkotrwałe i tymczasowe - warto więc włożyć w ich realizację swój trud i poświęcenie. To takie nasze narodowe rekolekcje i sprawdzian troski o Wspólnotę i siebie nawzajem.

Wasz proboszcz z modlitwą
Ks. kanonik Dariusz Kosk

Dziekanów Leśny, dnia 13 marca 2020 r.

Reskrypt
13 marca 2020

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej oraz wykonując wskazania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, niniejszym ze względu na zagrożenie zdrowia oraz życia, zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:

 • osobom w podeszłym wieku,
 • osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
 • dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
 • osobom, które czują obawę przed zarażeniem,
 • pracownikom służby zdrowia.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Ks. dr Janusz Bodzon
Kanclerz Kurii

Warszawa, 13 marca 2020 r.

Ogłoszenia archiwalne

2020 29.03.2020  22.03.2020  15.03.2020  08.03.2020  01.03.2020  23.02.2020  16.02.2020  09.02.2020  02.02.2020  26.01.2020  19.01.2020  12.01.2020  05.01.2020 

2019 29.12.2019  22.12.2019  15.12.2019  08.12.2019  01.12.2019  24.11.2019  17.11.2019  10.11.2019  03.11.2019  27.10.2019  20.10.2019  13.10.2019  06.10.2019  29.09.2019  22.09.2019  15.09.2019  08.09.2019  01.09.2019  25.08.2019  18.08.2019  11.08.2019  04.08.2019  28.07.2019  21.07.2019  14.07.2019  07.07.2019  30.06.2019  23.06.2019  16.06.2019  09.06.2019  02.06.2019  26.05.2019  19.05.2019  12.05.2019  05.05.2019  28.04.2019  21.04.2019  14.04.2019  07.04.2019  31.03.2019  24.03.2019  17.03.2019  10.03.2019  03.03.2019  24.02.2019  17.02.2019  10.02.2019  03.02.2019  27.01.2019  20.01.2019  13.01.2019  06.01.2019 

2018 30.12.2018  23.12.2018  16.12.2018  09.12.2018  02.12.2018  25.11.2018  18.11.2018  11.11.2018  04.11.2018  28.10.2018  21.10.2018  14.10.2018  07.10.2018  30.09.2018  23.09.2018  16.09.2018  09.09.2018  02.09.2018  26.08.2018  19.08.2018  12.08.2018  05.08.2018  29.07.2018  22.07.2018  15.07.2018  08.07.2018  01.07.2018  24.06.2018  17.06.2018  10.06.2018  03.06.2018  27.05.2018  20.05.2018  13.05.2018  06.05.2018  29.04.2018  22.04.2018  15.04.2018  08.04.2018  01.04.2018  25.03.2018  18.03.2018  11.03.2018  04.03.2018  25.02.2018  18.02.2018  11.02.2018  04.02.2018  28.01.2018  21.01.2018  14.01.2018  07.01.2018 

2017 31.12.2017  24.12.2017  17.12.2017  10.12.2017  03.12.2017  26.11.2017  19.11.2017  12.11.2017  05.11.2017  29.10.2017  22.10.2017  15.10.2017  08.10.2017  01.10.2017  24.09.2017  17.09.2017  10.09.2017  03.09.2017  27.08.2017  20.08.2017  13.08.2017  06.08.2017  30.07.2017  23.07.2017  16.07.2017  09.07.2017  02.07.2017  25.06.2017  18.06.2017  11.06.2017  04.06.2017  28.05.2017  21.05.2017  14.05.2017  07.05.2017  30.04.2017  23.04.2017  16.04.2017  09.04.2017  02.04.2017  26.03.2017  19.03.2017  12.03.2017  05.03.2017  26.02.2017  19.02.2017  12.02.2017  05.02.2017  29.01.2017  22.01.2017  15.01.2017  08.01.2017  01.01.2017 

2016 25.12.2016  18.12.2016  11.12.2016  04.12.2016  27.11.2016  20.11.2016  13.11.2016  06.11.2016  30.10.2016  23.10.2016  16.10.2016  09.10.2016  02.10.2016  25.09.2016  18.09.2016  11.09.2016  04.09.2016  28.08.2016  21.08.2016  14.08.2016  07.08.2016  31.07.2016  24.07.2016  17.07.2016  10.07.2016  03.07.2016  26.06.2016  19.06.2016  12.06.2016  05.06.2016  29.05.2016  22.05.2016  15.05.2016  08.05.2016  01.05.2016  24.04.2016  17.04.2016  10.04.2016  03.04.2016  27.03.2016  20.03.2016  13.03.2016  06.03.2016  28.02.2016  21.02.2016  14.02.2016  07.02.2016  31.01.2016  24.01.2016  17.01.2016  10.01.2016  03.01.2016 

2015 27.12.2015  20.12.2015  13.12.2015  06.12.2015  29.11.2015  22.11.2015  15.11.2015  08.11.2015  01.11.2015  25.10.2015  18.10.2015  11.10.2015  04.10.2015  27.09.2015  20.09.2015  13.09.2015  06.09.2015  30.08.2015  23.08.2015  16.08.2015  09.08.2015  02.08.2015  26.07.2015  19.07.2015  12.07.2015  05.07.2015  28.06.2015  21.06.2015  14.06.2015  07.06.2015  31.05.2015  24.05.2015  17.05.2015  10.05.2015  03.05.2015  26.04.2015  19.04.2015  12.04.2015  05.04.2015  29.03.2015  22.03.2015  15.03.2015  08.03.2015  01.03.2015  22.02.2015  15.02.2015  08.02.2015  01.02.2015  25.01.2015  18.01.2015  11.01.2015  04.01.2015 

2014 28.12.2014  21.12.2014  14.12.2014  07.12.2014  30.11.2014  23.11.2014  16.11.2014  09.11.2014  02.11.2014  26.10.2014  19.10.2014  12.10.2014  05.10.2014  28.09.2014  21.09.2014  14.09.2014  07.09.2014  31.08.2014  24.08.2014  17.08.2014  10.08.2014  03.08.2014  27.07.2014  20.07.2014  13.07.2014  06.07.2014  29.06.2014  22.06.2014  15.06.2014  08.06.2014  01.06.2014  25.05.2014  18.05.2014  11.05.2014  04.05.2014  27.04.2014  20.04.2014  13.04.2014  06.04.2014  30.03.2014  23.03.2014  16.03.2014  09.03.2014  02.03.2014  23.02.2014  16.02.2014  09.02.2014  02.02.2014  26.01.2014  19.01.2014  12.01.2014  05.01.2014 

2013 29.12.2013  22.12.2013  15.12.2013  08.12.2013  01.12.2013  24.11.2013  17.11.2013  10.11.2013  03.11.2013  27.10.2013  20.10.2013  13.10.2013  06.10.2013  29.09.2013  22.09.2013  15.09.2013  08.09.2013  01.09.2013  25.08.2013  18.08.2013  11.08.2013  04.08.2013  28.07.2013  21.07.2013  14.07.2013  07.07.2013  30.06.2013  23.06.2013  16.06.2013  09.06.2013  02.06.2013  26.05.2013  19.05.2013  12.05.2013  05.05.2013  28.04.2013  21.04.2013  14.04.2013  07.04.2013  31.03.2013  24.03.2013  17.03.2013  10.03.2013  03.03.2013  24.02.2013  17.02.2013  10.02.2013  03.02.2013  27.01.2013  20.01.2013  13.01.2013  06.01.2013

2012 30.12.2012  23.12.2012  16.12.2012  09.12.2012  02.12.2012  25.11.2012  18.11.2012  11.11.2012  04.11.2012  28.10.2012  21.10.2012  14.10.2012  07.10.2012  30.09.2012  23.09.2012  16.09.2012  09.09.2012  02.09.2012  26.08.2012  19.08.2012  12.08.2012  05.08.2012  29.07.2012  22.07.2012  15.07.2012  08.07.2012  01.07.2012  24.06.2012  17.06.2012  10.06.2012  03.06.2012  27.05.2012  20.05.2012  13.05.2012  06.05.2012  29.04.2012  22.04.2012  15.04.2012  01.04.2012  25.03.2012  18.03.2012  11.03.2012  04.03.2012  26.02.2012  19.02.2012  12.02.2012  05.02.2012  29.01.2012  22.01.2012 15.01.2012  08.01.2012  01.01.2012

2011 25.12.2011 18.12.2011 11.12.2011 04.12.2011 27.11.2011 20.11.2011 13.11.2011 06.11.2011 30.10.2011 23.10.2011 16.10.2011 09.10.2011 02.10.2011 25.09.2011 18.09.2011 11.09.2011 04.09.2011 28.08.2011 21.08.2011 14.08.2011 07.08.2011 31.07.2011 10.07.2011 03.07.2011 26.06.2011 19.06.2011 12.06.2011 05.06.2011 29.05.2011 22.05.2011 15.05.2011 08.05.2011 01.05.2011 17.04.2011 10.04.2011 03.04.2011 27.03.2011 20.03.2011 13.03.2011 06.03.2011 27.02.2011 20.02.2011 13.02.2011 06.02.2011 30.01.2011 23.01.2011 16.01.2011 09.01.2011 02.01.2011

2010 26.12.2010 19.12.2010 12.12.2010 05.12.2010 28.11.2010 21.11.2010 14.11.2010 07.11.2010 31.10.2010 24.10.2010 17.10.2010 10.10.2010 03.10.2010 26.09.2010